Committee
Organizing Committee
Meeko Oishi General Chair University of New Mexico |
Ufuk Topcu Program Chair University of Texas at Austin |
Lu Feng Program Co-Chair University of Virginia |
Franck Mars Program Co-Chair CNRS |
Jonathan Sprinkle Finance Chair Vanderbilt University |
Eddie Tunstel Vice-Chair for Industry Motiv Space Systems |
Abraham P. Vinod Publication Chair MERL |
Sam Burden Diversity, Equity, and Inclusion Chair University of Washington |
Mo Chen Publicity Chair Simon Fraser University |
Neera Jain Local Arrangements Chair Purdue University |
Vaibhav Unhelkar Registration Chair Rice University |
Yue (Sophie) Wang Invited Sessions Chair Clemson University |
Steering Committee
Anuradha Annaswamy MIT |
John Baras University of Maryland |
Masayuki Fujita University of Tokyo |
Takanori Ida Kyoto University |
Karl H. Johansson KTH Royal Institute of Technology |
Pramod Khargonekar UC Irvine |
Françoise Lamnabhi-Lagarrigue CNRS |
Mariana Netto Université Gustave Eiffel |
Tariq Samad University of Minnesota |
Sarah Spurgeon University College London |
Dawn Tilbury University of Michigan |
Aaron Ames California Institute of Technology |
Saurabh Amin MIT |
International Program Committee
Nisar Ahmed University of Colorado, Boulder |
Kumar Akash Honda Research Institute USA |
Caroline Cao IMT Atlantique |
Laurent Carnis Université Gustave Eiffel |
Geoffrey Chase University of Canterbury |
Jiming Chen Zhejiang University |
Yuval Cohen Afeka Tel Aviv College of Engineering |
Bart De Schutter Delft University of Technology |
Stefano Di Cairano Mitsubishi Electric Research Laboratory |
Kingsley Fregene Lockheed Martin Corporation |
David Fridovich-Keil University of Texas at Austin |
Mahsa Ghasemi Purdue University |
Abhishek Halder University of California Santa Cruz |
Kenji Hirata University of Toyama |
Inseok Hwang Purdue University, West Lafayette, |
Tariq Iqbal University of Virginia |
Makoto Itoh University of Tsukuba |
Zhihao Jiang Shanghai Tech University |
BaekGyu Kim DGIST |
Kyoungchul Kong Korea Advanced Institute of Science and Technology |
Abolfazl Lavaei ETH Zurich |
Jean-Patrick Lebacque Université Gustave Eiffel |
Karen Leung University of Washington |
Tamara Lorenz University of Cincinnati |
Yisheng Lv Institute of Automation, Chinese Academy of Sciences |
Marcel Menner Mitsubishi Electric Research Laboratories |
Ian M. Mitchell University of British Columbia |
Yilin Mo Tsinghua University |
Mariana Netto Université Gustave Eiffel, Campus de Versailles |
Olivier Orfila IFSTTAR |
Carlos Eduardo Pereira Federal Univ. of Rio Grande do Sul - UFRGS |
Alessandro Pinto Raytheon Technologies Research Center |
Daniel Quevedo Queensland University of Technology |
Paul Reverdy University of Arizona |
Sriram Sankaranarayanan University of Colorado |
Chouki Sentouh University of Valenciennes - LAMIH UMR CNRS 8201 |
Rahul Shome Rice University |
Sadegh Soudjani Newcastle University |
Toshimitsu Ushio Osaka Univ. |
Frédéric Vanderhaegen Université Polytechnique Hauts-de-France |
Ramanarayan Vasudevan University of Michigan |
Takahiro Wada Ritsumeikan University |
Guanghui Wen Southeast University |
Weiming Xiang Augusta University |
Momona Yamagami University of Washington |
Yildiray Yildiz Bilkent University |
Sze Zheng Yong Arizona State University |
Brandon Pitts Purdue University |